Marjan Aleksić tvrdi : NEMAM VEZE SA ODLUKOM - ODLUKU JE POTPISAO STANKO PETROVIĆ ZET JOSE PAUNOVIĆA(slučajno i predsednik opštine)
LEPO BI BILO DA SE OBELOLODANI KOGA JE U OPŠTINI KRIMINALAC "PODMAZIVAO"
Goran Radonjić (50), iz Omoljice
Stanko Petrović potpisao kriminalnu odluku
IZVOD IZ APR-a - NAVODNI INVESTITOR UGAŠENA FIRMA
DETALJI O LAŽNOM INVESTITORU SA KOJIM SE SKLAPA POSAO
MAKIJEVI INVESTITORI - Uhapšena grupa koja je krala sirovu naftu
Zbog sumnje da su krali sirovu naftu policija je privela sedam osoba, rekao je ministar unutrašnjih poslovav. On je naveo da se uhapšeni sumnjiče da su prisvojili oko 450.000 litara sirove nafte, koju su prodavali na crno kao mazut i time pribavili protivpravnu imovinsku korist od oko 200.000 evra.
Zbog sumnje da su zloupotrebili službeni položaj uhapšeni direktor i suvlasnik privrednog društva „5. januar” d.o.o, Goran Radonjić (50), suvlasnik tog privrednog društva Zoran Radonjić (53) iz Omoljice, Dalibor Tomić (29) iz tog mesta, vozač u tom privrednom društvu, Mihajlo Milovanović (29) iz Kovina, takođe vozač, automehaničar Željko Mićić (37) iz Omoljice i radnik u tom privrednom društvu Goran Petrović (27) iz Pančeva.
Ministar Policije je objasnio da je osumnjičeni Goran Radonjić u svojstvu direktora tog privrednog društva, obavljajući prevoz sirove nafte od crpnih polja Kelebija, Palić i Turija do Rafinerije nafte Pančevo, organizovao kriminalnu grupu, koja je u periodu od početka aprila do juče, kada su uhapšeni, sirovu naftu prodavala kao mazut. Oni se sumnjiče da su nakon utovara sirove nafte na crpnim poljima u prepravljenim autocisternama, sa specijalno izrađenim bunkerima zapremine oko 4.500 litara, pre istovara istakali sirovu naftu na autoplacu tog privrednog društva.
Pripadnici MUP-a Srbije nastavljaju rad na rasvetljavanju svih nezakonitosti u poslovanju navedenog privrednog subjekta i osoba koje su u tome učestvovale.
„NIS konstantno radi na poboljšanju bezbednosti i otvorenosti svojih biznis procesa na svim nivoima upravljanja, i u skladu sa tim, isti odnos prema poslovanju očekujemo od naših poslovnih partnera. Mi smo u cilju upravljanja bezbednošću u NIS-u osnovali posebnu službu, Funkciju za korporativnu zaštitu”, navodi se u saopštenju pres službe NIS-a. Kao rezultat njenog rada upravo je sprovedena zajednička akcija sa MUP-om Srbije.
Početkom ove godine, Funkcija za korporativnu zaštitu NIS-a utvrdila je da se podaci o proizvedenim količinama sirove nafte na bušotinama kompanije razlikuju od podataka o prijemu količina sirove nafte u Rafineriji Pančevo. U većem broju slučajeva primljene količine su bile manje od proizvedenih, što je bila osnova za sumnju da se deo proizvedene sirove nafte otuđuje i time nanosi šteta imovini kompanije.
Funkcija za korporativnu zaštitu je sa ovom informacijom upoznala MUP, nakon čega je sprovedena višemesečna zajednička koordinirana aktivnost identifikacije počinilaca i metoda otuđenja sirove nafte.